2016/2017 Trophy Winners

GKDSC Handicap Relay Winners - The Hippies

Hannah Van De Velde, April Young, Ruby Nayler, Nicholas Henry

Best Dressed Team for March Past - Yabba Dabba Do

Alexia Pavlovic, Kyle Murray, Dayesha Ferris, Paris Jose, Orlando Pavlovic

Egg Throwing Champs - Connor Disselkoen, Gregory Disselkoen.

Presented by Brett Tongue

Coaches Award - Jade Mann

Presented by Brett Tongue

Andy Ronalds Encouragement Awards

Luka Vrajic and Crystal Dean : Presented by Brandon Bennier 

GKDSC Club Person Award - Dave Voysey

Presented by Mel Van de Velde

Perpetual Distance Trophies

D&G Harwood Trophy Girls 200m Butterfly    
D&G Harwood Trophy Boys 200m Butterfly

Michael Verran

Presented by Caron Bennier

 
John Edwards Trophy Girls 200m Freestyle

Hannah Van De Velde

Presented by Liz Pannekoek

 
Hedley Jorgenson Memorial  Boys 200m Freestyle

Michael Verran

Presented by Liz Pannekoek

 
Keith McCulloch Memorial  Girls 400m Freestyle

Dayesha Ferris

Presented by Liz Pannekoek

 
Ian Thomas Trophy  Boys 400m Freestyle

Christopher Verran

Presented by Liz Pannekoek

 
Gordon Masters Trophy  Girls 800m Freestyle

Dayesha Ferris

Presented by Sandra Thompson

 
Neil Oliver Trophy  Boys 800m Freestyle

Jason Martin

Presented by Sandra Thompson

 
GKDSC Perpetual Trophy  Girls 200m Backstroke

Dayesha Ferris

Presented by Sandra Thompson

 
GKDSC Perpetual Trophy  Boys 200m Backstroke

Michael Verran

Presented by Sandra Thompson

 
Peter Marjoram Trophy  Girls 100m Breaststroke

Jade Mann

Presented by Caron Bennier

 
Jonathon Hart Memorial  Boys 100m Breaststroke

Kyle Murray

Presented by Caron Bennier

 
Bennier Family Trophy  Girls 200m Breaststroke

Hannah Van De Velde

Presented by Caron Bennier

 
Chiari Family Trophy  Boys 200m Breaststroke

Thomas Gregory

Presented by Primo Chiari

 
J Ritchie Trophy  Girls 100m Individual Medley

Emily Nayler

Presented by Primo Chiari

 
Mallon Trophy  Boys 100m Individual Medley

Drew Mann

Presented by Primo Chiari

 
Eifler Trophy  Girls 200m Individual Medley

Caitlin Shepherd

Presented by Phil Nendick

 
Eifler Trophy  Boys 200m Individual Medley

Kyle Murray

Presented by Phil Nendick

 
Gooseberry Hill Dental Trophy  Girls 400m Individual Medley

Hannah Van De Velde

Presented by Phil Nendick

 
Gooseberry Hill Dental Trophy  Boys 400m Individual Medley

Joshua Pendal

Presented by Phil Nendick 

 



GKDSC Club Points Trophies

Horsley Family Trophy - 12 and Under Girls

(age at SC Meet 1)

1st          Cayleigh Davis                  243 Points

2nd          Paris Jose                         201 Points

3rd          Jessica Pendal                  197 Points

Presented by Brett Tongue

Mazzacchelli Family Trophy - 12 and Under Boys

(age at SC Meet 1)

1st          Kai Davis                             189 Points

2nd         Spencer Phillips                 187 Points                         

3rd          Paul Heffernan                   169 Points

Presented by Brett Tongue

Kel Higgs Memorial - 13 & Over Girls

(age at SC Meet 1)

1st          Teagan Kata                          144 Points

2nd         Cheyanne Glew                     114 Points          

3rd          Chaela Hannen-Williams      105 Points          

Presented by Brett Tongue

James Portwine Trophy - 13 & Over Boys

(age at SC Meet 1)

1st          Christopher Verran         221 Points          

2nd          Joshua Pendal               213 Points                         

3rd          Demetri Casotti              110 Points

Presented by Brett Tongue

Sprint Championship Results:

Junior Dolphin Kickboard Race

Hunter Young, Emily Phillips, Tom Adams,
Brock Isard, Benjamin Stoker, Orlando Pavlovic,
Indiana La Cunza, Jordyn Casotti, Ashleigh Eddowes,
Jack Adams, April Young.

Tadpoles

Jordyn Casotti, Macayla Fraser,
Brock Isard, Indiana La Cunza,
Ruby Nayler, Liam Park,
Orlando Pavlovic, Benjamin Stoker,
April Young.    

Age Group Boys   Girls  
8 Year Old

1 - William Stoker
2 - Logan Dean
3 - Lewis Elliott

Presented by Hannah Van De Velde

 

 1 - Alyssa La Cunza

Presented by Hannah Van De Velde

 
9 Year Old

1 - Lucas Nayler
2 - James Park
3 - Joss Bates

Presented by Hannah Van De Velde

 

1 - Megan Schwinkowski
2 - Jasmine Allen
3 - Imogen Sell

Presented by Hannah Van De Velde

 
10 Year Old

1 - Brodie Isard
2 - Paul Heffernan
3 - Sam Clode

Presented by Hannah Van De Velde

 

1 - Cayleigh Davis
2 - Carys D'Addario
3 - Emma Pittman

Presented by Hannah Van De Velde

 
11 Year Old

1 - Nathan Sason
2 - Spencer Phillips
3 - Kyle Thomas

Presented by Valerie Newboult

 

1 - Verity Adams
2 - Eva Bailey
3 - Matilda Hermann-Ralph

Presented by Valerie Newboult

 
12 Year Old

1 - Ryder Attwood-Faudet
2 - Kai Davis

Presented by Caitlin Webb

 

1 - Emily Nayler
2 - Sophie D'Addario
3 - Paris Jose

Presented by Caitlin Webb

 
13 Year Old

1 - Drew Mann
2 - Hayden Schwinkowski
3 - Luka Vrajic

Presented by Caitlin Webb

 

1 - Elyssa Thomas
2 - Jessica Pendal
3 - Teagan Kata

Presented by Brandon Bennier

 
14 Year Old

1 - James Gregory
2 - Christopher Verran
3 - Demetri Casotti

Presented by Brandon Bennier

 

1 - Dayesha Ferris
2 - Chelsea Exell
3 - Cheyanne Glew

Presented by Brandon Bennier

 
15 Year Old

1 - Joshua Pendal

Presented by Dave Voysey

 

1 - Jade Mann
2 - Crystal Dean
3 - Chaela Hannen-Williams

Presented by Dave Voysey

 
16 Year Old

1 - Kyle Murray
2 - Jason Martin
3 - Connor Disselkoen

Presented by Dave Voysey

 

1 - Alexia Pavlovic

Presented by Dave Voysey

 
17 Year Old    

1 - Hannah Van De Velde

Presented by Dave Voysey

 
18 Year and Over

1 - Michael Verran
2 - Brandon Bennier

Presented by Dave Voysey

     

New Life Member - Caron Bennier

Special Thanks to Burt Cockley - Strength and Conditioning Coach

Facebook  

Sponsored by
Golden Eggs