©2019 - Guildford & Kalamunda Districts Swimming Club. 

2014/2015 Trophy Winners
 

GKDSC Handicap Relay Winners - The Village People


 

 

Drew Mann, Andre Pavlovic, James Gregory, Archie Brooker

 

Egg Throwing Champs - Joshua Pendal, Chase Mansfield

 

 

 

 

Joshua Pendal (pic) - Presented by Brett Tongue

Coaches Award - Kirsten Pannekoek

 

 

 

 

 

 

Presented by Brett Tongue

Andy Ronalds Encouragement Awards

 

 

 

 

Jessica Pendal (pic) and Sienna Allen : Presented by Brett Tongue

 

 

 

 

 

 

 

 

Christopher Verran (pic) and Joshua Bozich : Presented by Brett Tongue

GKDSC Club Person Award - Brett Scarey - BM Graphics

 

 

 

 

Perpetual Distance Trophies


D&G Harwood Trophy - Girls 200m Butterfly

 

 

 

 

 

Hayley Campbell

Presented by Sandra Thompson

 

D&G Harwood TrophyBoys 200m Butterfly  - Not Swum

John Edwards TrophyGirls 200m Freestyle

 

 

 

Carmela Zagari

Presented by Phil Nendick

Hedley Jorgenson Memorial Boys 200m Freestyle

 

 

Michael Verran

Presented by Phil Nendick

Keith McCulloch Memorial Girls 400m Freestyle

 

 

 

Kirsten Pannekoek

Presented by Lesley Hart

Ian Thomas Trophy Boys 400m Freestyle

 

 

 

Michael Verran

Presented by Lesley Hart

Gordon Masters Trophy Girls 800m Freestyle

 

 

 

 

 

 

Jade Mann

Presented by Phil Nendick

Neil Oliver Trophy Boys 800m Freestyle

 

 

 

Michael Verran

Presented by Phil Nendick

GKDSC Perpetual Trophy Girls 200m Backstroke

 

 

 

 

 

Kirsten Pannekoek

Presented by Primo Chiari

GKDSC Perpetual Trophy Boys 200m Backstroke

 

 

 

 

Michael Verran

Presented by Primo Chiari

Peter Marjoram Trophy Girls 100m Breaststroke

 

 

 

Christina Paini

Presented by Lesley Hart

Jonathon Hart Memorial Boys 100m Breaststroke

 

 

 

 

Kyle Murray

Presented by Lesley Hart

Bennier Family Trophy Girls 200m Breaststroke

Rachael Cooper 

Chiari Family Trophy Boys 200m Breaststroke

 

 

 

Thomas Gregory

Presented by Primo Chiari

J Ritchie Trophy Girls 100m Individual Medley

 

 

Chelsea Exell

Presented by Sandra Thompson

Mallon Trophy Boys 100m Individual Medley

 

 

 

 

 

 

 

 

James Gregory

Presented by Primo Chiari

Eifler Trophy Girls 200m Individual Medley

 

 

 

 

 

Christina Paini

Presented by Sandra Thompson

Eifler Trophy Boys 200m Individual Medley

 

 

 

Liam Ashworth

Presented by Sandra Thompson

Gooseberry Hill Dental Trophy Girls 400m Individual Medley  

Not swum this year

Gooseberry Hill Dental Trophy Boys 400m Individual Medley  

Not swum this year

GKDSC Club Points Trophies

Horsley Family Trophy - 12 and Under Girls

1st          Jessica Pendal                   158 Points

2nd         Chelsea Exell                     111 Points

3rd          Elyssa Thomas                  101 Points

 

Presented by Mel Van de Velde

Mazzacchelli Family Trophy - 12 and Under Boys

1st           Christopher Verran          209 Points

2nd          Andre Pavlovic                187 Points                         

3rd          James Gregory                145 Points

 

 

Presented by Mel Van de Velde

Kel Higgs Memorial - 13 & Over Girls

1st           Hayley Campbell             176 Points

2nd         Alexia Pavlovic                 174 Points          

3rd          Eliza Van de Velde &        167 Points          
               Hannah Van de Velde

Presented by Mel Van de Velde

James Portwine Trophy - 13 & Over Boys

1st          Michael Verran               149 Points          

2nd        Joshua Pendal               132 Points                         

3rd         Thomas Gregory            124 Points

 

Presented by Mel Van de Velde